Zamówienia

 • foto
  Oświadczenia złożone w JEDZ Jakie reguły obowiązują uczestników

  Dodany: 2020-04-08
  Kategoria: Zamówienia
  Komentarze: 1

  Oświadczenia złożone w JEDZ. Jakie reguły obowiązują uczestników postępowania publicznego. Wykonawcy już od kwietnia roku są zobowiązani do stosowania nowej praktyki polegającej na składaniu oświadczenia JEDZ. W postępowaniach unijnych od października br. oferty, wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a podobnie oświadczenia składane poprzez wykonawców, w tym JEDZ, będą musiały być składane w formie.

 • foto
  PZP od 2021 roku ochrona danych osobowych w zamówieniach

  Dodany: 2020-02-22
  Kategoria: Zamówienia
  Komentarze: 0

  PZP od 2021 roku ochrona danych osobowych w zamówieniach wyłączonych z Pzp jest reprezentacja teoretycznych zagadnień również praktycznych doświadczeń i rozwiązań w obszarze wydatkowania środków o wartości nieprzekraczającej 30 tys € z uwzględnieniem zasad udzielania zamówień poniżej 130 tys zł wiążących od 1 stycznia 2021 roku również innych zamówień wyłączonych ze stosowania.

 • foto
  Zapisy umowy o roboty budowlane zabezpieczające

  Dodany: 2020-02-04
  Kategoria: Zamówienia
  Komentarze: 2

  Zapisy umowy o roboty budowlane zabezpieczające transakcje zamawiającego na wzgląd niewykonania albo nienależytego wykonania umowy. O elektronizacji zamówień publicznych mówiło się od dawna. Nowelizacja ustawy Prawo zamówień publicznych z czerwca r. stanowi milowy krok w tym kierunku. Przede wszystkim chodzi o rezygnację z pisemnej formy komunikacji pomiędzy zamawiającym a wykonawcami na rzecz środków elektronicznych. Ustawa dodała nowy.